logo    VELKÝ PIVNÍ FESTIVAL PADOCHOV   první prázdninová sobota  13. ROČNÍK FESTIVALU MALÝCH PIVOVARŮ 

VÝSLEDKY SOUTĚŽE ROKU 2020

SOUTĚŽE SE V ROCE 2020 ZÚČASTNILO CELKEM 57 MINIPIVOVARŮ Z CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY.

BYLO DODÁNO CELKEM 237 VZORKŮ DO 15 NÍŽE UVEDENÝCH KATEGORIÍ:

 

A. Výčepní pivo (světlé, polotmavé, tmavé) (do 10,99% EPM)

1. GENIUS NOCI HOŘKÁ DESÍTKA - pivovar Genius Noci Lomnice u Tišnova (sládek Ivo Pavliš a Jana Pavlišová)

2. KATEŘINA ŽITNÉ PIVO - Kyjovský pivovar  (sládek Monika Macínková)

3. DIVOČÁK 10° - pivovar Moravský Žižkov (sládek Mojmír Valihrach)

 

B. Světlý ležák (od 11% do 11,99% EPM)

1. ZÁHOŘAN 11° - pivovar Koliba u Tří Králů Prostějov (sládek Petr Štefka)

2. JADROŠ 11% - pivovar Jadrníček Náměšť na Hané (sládek Radek Jadrníček)

3. KVASAR 11% - pivovar Sentice (sládek Jiří Jelínek ml. a Petr Vejrosta)

 

 

C. Světlý ležák PREMIUM (od 12% do 12,99% EPM)

1. BRNĚNSKÁ 12 - Parní pivovar Hauskrecht Brno (sládek Petr Hauskrecht)

2. SVĚTLÝ LEŽÁK - Pivovar Valášek Vsetín (sládek Jiří Havlík)

3. VÍDEŇSKÝ LEŽÁK 12° - Pivovar Maxmilián Kroměříž (sládek Tomislav Pivečka)

 

 

D. Polotmavý ležák (od 11% do 12,99% EPM)

1. SVATOJAKUBSKÉ PIVO 12% - Svatojakubský pivovar Hluboké (sládek Petr Malý)

2. POLOTMAVÝ LEŽÁK 11% - Pivovar Květnice Tišnov (sládek Ing. Miloslav Polák)

3. SVATOVAR 12% POLOTMAVÝ - Pivovar Svatovar Lipník nad Bečvou (sládek Pavel Adámek)

 

 

E. Tmavý ležák (od 11% do 12,99% EPM)

1. ČERT ROŽNOVSKÉ PIVO - Rožnovský pivovar Rožnov pod Radhoštěm (sládek Petr Kubín

2. KAREL tmavý speciál - Svatokopecký pivovar Olomouc (sládek Ing.Ivo Hrdlička)

3. CHORS TMAVÝ LEŽÁK 12° - Pivovar Černotín (sládek Radek Sekanina)

 

 

F. Světlý silné pivo - spodně kvašené (od 13% do....EPM)

1. 14° BAVORSKÁ - Pivovar Holendr Valašské Meziříčí (sládek Vlastimil Nohavice)

2. MÄRZEN 14% - Pivovar Žíznivý Dromedár Ostrava (sládek Zbyněk Závodník)

3. KOZLOVJAN MAŘKA 13° - Valašský pivovar Kozlovice (sládek Ing.Petr Krpec)

 

G. Polotmavé silné pivo - spodně kvašené (od 13% do ...EPM)

1. KOHOUT 13% - pivovar Kohútka Vyšní Lhoty (sládek Ondřej Březina)

2. SVÁTEČNÍ - Pivovar Záhlinice (sládek František Šmíd)

3. HAJCMAN 13% - Slezský pivovar Havířov (sládek Lukáš Franek)

 

 

H. Tmavý silné pivo - spodně kvašené (od 13% do... EPM)

1. ČERNÉ 13° LP  - Líšeňský pivovar Líšeň (sládek Ing. Jiří Čejka)

2. VILDENBERSKÁ TMAVÁ 13KA - pivovar Viničné Šumice (sládek Martin Mikulášek)

3. SLAVKOVSKÝ KANCLÉŘ - Slavkovský pivovar (sládek Karel Vavrečka)

 

I. Pšeničné pivo (svrchně kvašená pšeničná piva všech % EPM)

1. WEIZENBIER - Pivovar Šenov (sládek Rostislav Kosňovský)

2. HARRACH PŠENIČNÉ PIVO - pivovar Harrach Velké Meziříčí (sládek Pavel Dlohý)

3. KAPLAN 12 PŠENIČNÉ PIVO - Podklášterní pivovar Třebíč (sládek Petr Ryneš)

 

 

 

J. Pale Ale (světlá, polotmavá, tmavá, všech % EPM)

1. PACIFIC WAVES 12% - Albrechtický pivovar (sládek Lukasz Niemiec a Michal Kochaniewicz)

2. OGAR SUMMER ALE - pivovar Ogar Kunčice pod Ondřejníkem (sládek Martin Kokeš)

3. HODONÍNSKÝ HRAD APA 11° - pivovar Křikloun Hodonín (sládek Karel Zikmund)

 

 

 

K. India Pale Ale (světlá, polotmavá, tmavá, všech % EPM)

1. DUCK & DOG IPA BEER  - pivovar Rajhrad (sládek Petr Mifek)

2. PINE APPLE SEISSONE IPA 11 - pivovar Krušnohor Kraslice (sládek Josef Zatloukal)

3. 15% HELF IPA - pivovar HELF Osek nad Bečvou (sládek Martin Věžník)

 

 

 

 

L. Stout + Porter

1. OZEMBUCH 19° - Řemeslný pivovar Dubňák Dubňany (sládek Ing.Marek Hoch)

2. IV COFFEE STOUT  - Pivovarský dům Ostrava (sládek Jiří Štverka)

3. TROLL DRY STOUT 12°- Pivovar Troll Ostrava  (sládek Giovani Caruso Macdonald)

 

 

 

 

M. Berliner Weisse (kyseláče všech barev a příchutí a všechna % EPM)

1. MORAVIAN SOUR ALE RAKYTNÍK - Minipivovar na Vyhlídce Moravská Nová Ves (sládek Jiří Fiala)

2. CI5 SOUR IPA - BLACK CURRANT - Řemeslný pivovar Dejf Studénka (sládek David Hanzelka)

3. MORAVIAN SOUR ALE KEŠU - Minippivovar na Vyhlídce Moravská Nová Ves (sládek Jiří Fiala)

 

 

 

N. Medové pivo (světlá, polotmavá, tmavá, spodně i svrchně kvašená piva všech % EPM))

1. VILDENBERSKÝ MEDOVÝ LEŽÁČEK - pivovar Vildenberg Viničné Šumice (sládek Martin Mikulášek)

2. MEDOVÝ LEŽÁK  - Městský zámecký pivovar Oslavany (sládek Tomáš Darebný)

3. MEDOVÁ12%  - pivovar Kohútka Vyšní Lhoty (sládek Ondřej Březina)

 

 

 

O. Ochucená piva (všechna ochucená spodně i svrchně kvašená piva, všech % EPM)

1. VALÁŠEK BORŮVKA - pivovar Valášek Vsetín (sládek Jiří Havlík)

2. RADAS 11% MERUŇKA - pivovar Radas Střítež u Frýdku Místku (sládek René Mohyla)

3. GAJDOŠ VIŠŇOVÉ PIVO 12 - Biskupický pivovar (sládek Ivan Gadoš)

 

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ SOUTĚŽE PRO ROK 2020 SE STALO PIVO Z KATEGORIE SVĚTLÝ LEŽÁK (od 11% do 11,99%) EPM:

ZÁHOŘAN 11° - pivovar Koliba u Tří Králů Prostějov (sládek Petr Štefka)
Počet hodnocení: 7 x 1 = 7.