logo    VELKÝ PIVNÍ FESTIVAL PADOCHOV   první prázdninová sobota  13. ROČNÍK FESTIVALU MALÝCH PIVOVARŮ 

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ PIVO 2020

Na pivním festivalu "malých pivovarů" 2020 v Padochově bude probíhat 11. ročník soutěže minipivovarů České republiky o "NEJLEPŠÍ PRÁZDNINOVÉ PIVO 2020". GENERÁLNÍM PARTNEREM AKCE JE firma THERMOTECHNIKA BOHEMIA s.r.o., která věnuje do soutěže hlavní výhru pro absoulutního vítěze soutěže a to přenosné chladící zařízení. Soutěž bude probíhat v pátek dne 26.6.2020 od 15.00 do cca 22.00 hodin a v sobotu dne 27.6.2020 od 12.00 do 17.00.. STARTOVNÉ PRO VŠECHNY PIVOVARY JE 250,-Kč za každý přihlášený vzorek!!!!!

 

KATEGORIE SOUTĚŽNÍCH PIV:

1. Výčepní pivo (světlé, polotmavé, tmavé) (do 10,99% EPM)

2. Světlý ležák (od 11% do 11,99% EPM)

3. Světlý ležák PREMIUM (od 12% do 12,99% EPM)

4. Polotmavý ležák (od 11% do 12,99% EPM)

5. Tmavý ležák (od 11% do 12,99% EPM)

6. Světlé silné pivo (spodně kvašený, od 13% do...... EPM)

7. Polotmavé silné pivo (spodně kvašený, od 13% do...... EPM)

8. Tmavé silné pivo (spodně kvašený, od 13% do...... EPM)

9. Pšeničné pivo (svrchně kvašená pšeničná piva všechna % EPM)

10. Pale Ale (světlá, polotmavá, tmavá, všechna % EPM)

11. India Pale Ale (světlá, polotmavá, tmavá, všechna % EPM)

12. Stout + Porter

13. Berliner Weisse (kyseláče všech barev i příchutí a všecha % EPM)

14. Medové pivo (světlá, polotmavá, tmavá a všechna % EPM)

15. Ochucená piva (všechna ochucená spodně i svrchně kvašená piva, všechna % EPM)

 

 

Bude vytvořena 1 porota a bude složena ze 7 členů (degustátorů-porotců)

5 členů (odborníků) bude: sládkové, majitelé pivovarů a aktivní sběratelé pivních suvenýrů.

2 členové (laikové) budou: pouze návštěvníci pivního festivalu, tedy veřejná část poroty.

 

V každé kategorii budou vyhlášeni 3 vítězové. Celkem tedy bude vyhlášeno 46 vítězů, předáno 46 diplomů a rozdáno 46 věcných cen!!!

46. cena bude udělena ABSOLUTNÍMU VÍTĚZI PIVNÍHO FESTIVALU, to znamená úplně nejlépe hodnocenému pivu ze všech 15 kategorií.

Pivovary POZOR!!! Výherce 46. ceny zvítězí nejvyšší cenu soutěže, což bude přenosné výčepní chlazení!!!

 

Všechny pivovary, které se soutěže chtějí zůčastnit, musí vždy dodat vzorek v množství 3 litry od každého druhu nejpozději ve čtvrtek dne 25.6.2020 do 20.00.!!! PO TOMTO ČASOVÉM TERMÍNU NEBUDOU VZORKY PŘIJATY!!!!!!!!!! POZOR!!! Všechny vzorky musí být řádně popsané přesným názvem piva, přesným % EPM a % alkoholu a názvem pivovaru!!!!! Neoznačené vzorky nebudou do soutěže zařazeny!!!!! V případě zájmu o soutěž minipivovarů, není nutné, aby se pivovary, nebo jejich zástupci zůčastnili osobně, ale stačí, když zašlou svoje vzorky expresní poštou, nebo přepravní službou a to nejpozději do čtvrtka 25.6.2020 na adresu: Pivovar Padochov s.r.o., Padochov 231, 664 12 Oslavany, nejlépe v PET a nebo skleněných lahvích.

Než zašlete vzorky, sdělte nám tuto skutečnost na email: info@pivovarpadochov.cz

S pivovarským pozdravem "DEJ BŮH ŠTĚSTÍ"

SOUTĚŽE SE V ROCE 2019 ZÚČASTNILO CELKEM 86 MINIPIVOVARŮ Z CELÉ ČESKÉ REPUBLIKY.

BYLO DODÁNO CELKEM 328 VZORKŮ DO 15 NÍŽE UVEDENÝCH KATEGORIÍ:

 

A. Výčepní pivo (světlé, polotmavé, tmavé) (do 10,99% EPM)

1. KATEŘINA ŽITNÉ PIVO - Kyjovský pivovar  (sládek Josef Brauner)

2. DIVOČÁK 10° - Pivovar Moravský Žižkov (sládek Mojmír Valihrach)

3. KOVÁŘ - Pivovar Helf Osek nad Bečvou (sládek Martin Věžník)

 

B. Světlý ležák (od 11% do 11,99% EPM)

1. VOLF 11% - Pivovar Volf Široký Důl (sládek Jiří Volf)

2. JADROŠ 11% - Pivovar Jadrníček Náměšť na Hané (sládek Radek Jadrníček)

3. SVATOJAKUBSKÉ PIVO 11% - Svatojakubský pivovar Hluboké (sládek Petr Malý)

 

 

C. Světlý ležák PREMIUM (od 12% do 12,99% EPM)

1. SLAVKOVSKÝ HELLES - Slavkovský pivovar (sládek Karel Vavrečka)

2. PERMON SVĚTLÝ LEŽÁK - Pivovar Permon Sokolov (sládek Jan Rada)

3. 12% KVASAR - Pivovar Kvasar Sentice (sládek Jiří Jelínek ml.)

 

 

D. Polotmavý ležák (od 11% do 12,99% EPM)

1. MUFLON polotmavý ležák 12% - Pivovar Kunratice (sládek Patrik Godovský)

2. ŽÍZNIVÝ DROMEDÁR polotmavý ležák - Pivovar Žíznivý dromedár Ostrava (sládek Zbyněk Závodník)

3. KVĚTNICE 11 - Pivovar Květnice Tišnov (sládek Ing. Miloslav Polák)

 

 

E. Tmavý ležák (od 11% do 12,99% EPM)

1. ČERT tmavý ležák - Rožnovský pivovar Rožnov pod Radhoštěm (sládek Petr Kubín)

2. KOZLOVICKÝ FOJT - Pivovar Kozlovice (sládek Ing. Petr Krpec)

3. ALBRECHT 12% KATEŘINA - Zámecký pivovar Frýdlant v Čechách (sládek Zdeněk Fousek)

 

 

F. Světlý silné pivo - spodně kvašené (od 13% do....EPM)

1. JANTAR 14 - Pivovar Neratov (sládek Ing.Jiří Gross)

2. 14° BAVORSKÁ - Pivovar Holendr Valašské Meziříčí (sládek Vlastimil Nohavice)

3. LAURENTIUS 13 - Pivovar Ossegg Praha (sládek Filip Žaba)

 

 

G. Polotmavé silné pivo - spodně kvašené (od 13% do ...EPM)

1. FOJT 13 - Velkorakovský pivovar Prostějov (sládek Petr Hajkr)

2. LARISCHE 13° - Pivovar Larische Karvinná (sládek Karel - personal nezná příjmení)

3. ABATYŠE BARBORA 13% - Tišnovský pivovar (sládek RNDr.Petr Peška)

 

 

H. Tmavý silné pivo - spodně kvašené (od 13% do... EPM)

1. ČERNÉ 13° LP - Líšeňský pivovar Brno (sládek Jiří Čejka)

2. KRUŠNOHOR tmavý speciál 14° - Pivovar Krušnohor (sládek Josef Zatloukal)

3. KAREL tmavý speciál - Svatokopecký pivovar Olomouc (sládek Ing.Ivo Hrdlička)

 

 

I. Pšeničné pivo (svrchně kvašená pšeničná piva všech % EPM)

1. 13 WEIZEN KAPLAN - Podklášterní pivovar Urban Třebíč (sládek Roman Gothard)

2. PŠENIČNÉ BÍLÉ - pivovar Chomout Olomouc (sládek Jiří Chmelka)

3. QÁSEK TRIGO 12° - Pivovarský dům Ostrava (sládek Jiří Štverka)

 

 

 

J. Pale Ale (světlá, polotmavá, tmavá, všech % EPM)

1. APA 12° - Vinohradský pivovar Praha (sládek Jiří Fišer)

2. SAVIŇÓN - Minipivovar Na Vyhlídce Moravská Nová Ves (sládek Jiří Fiala)

3. DUCK & DOG REAL BUDDIES PALE ALE BEER - Pivovar Rajhrad (sládek Martin Kolman)

 

 

 

K. India Pale Ale (světlá, polotmavá, tmavá, všech % EPM)

1. 11 TRAC TOR IPA - Pivovar Zlatá kráva Nepomuk (sládek Žaneta Petružálková)

2. GRÁDO IPA - Pivovar Grádo Tišnov (sládek)

3. CS IPA - Pivovar Chotoviny (sládek Petr Adámek)

 

 

 

 

L. Stout + Porter

1. RUSSIAN IMPERIAL STOUT 24 - Pivovar Cobolis Praha (sládek Pavel Palouš)

2. 20° IMPULS IMPERIAL STOUT  - Pivovar Volt Jablonec (sládek Martin Palouš)

3. WELZ 13 STOUT- Pivovar Zábřeh na Moravě  (sládek Marian Bezděk)

 

 

 

 

M. Berliner Weisse (kyseláče všech barev a příchutí a všechna % EPM)

1. STRONG BERLINER WEISSE ŠVESTKA - Pivovar Cobolis Praha (sládek Pavel Palouš)

2. SUNSHINE FRUITY VIŠEŇ - Minipivovar na Vyhlídce Moravská Nová Ves (sládek Jiří Fiala)

3. SUNSHINE FRUITY MARACUA - Minippivovar na Vyhlídce Moravská Nová Ves (sládek Jiří Fiala)

 

 

 

N. Medové pivo (světlá, polotmavá, tmavá, spodně i svrchně kvašená piva všech % EPM))

1. MEDOVÁ 12% - Pivovar Kohutka Vyšní Lhoty (sládek Ondřej Březina)

2. RICHARD VČELAŘ polotmavé siné pivo medové  - Pivovar Richard Brno-Žebětín (sládek Milan Trávníček)

3. MEDOVÝ LEŽÁK 12%  - Městský zámecký pivovar Oslavany (sládek Tomáš Darebný)

 

 

 

O. Ochucená piva (všechna ochucená spodně i svrchně kvašená piva, všech % EPM)

1. MAXMILIAN G-MAX s grepovou příchutí - Pivovar Maxmilián Kroměříž (sládek Petr Skřička)

2. SVATOVAR ovocné pivo MALINOVÉ - Pivovar SVATOVAR Lipník nad Bečvou (sládek Pavel Adámek)

3. ŠVESTKOVÉ PIVO - Pivovar Starokladno (sládek Ing.Petr Macháček)

 

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ SOUTĚŽE PRO ROK 2019 SE STALO PIVO Z KATEGORIE MEDOVÉ PIVO:

MEDOVÁ 12% - Pivovar Kohutka Vyšní Lhoty (sládek Ondřej Březina)
Počet hodnocení: 7 x 1 = 7.